Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Zapraszamy na konferencję "Interwencja kryzysowa w Słupsku"

Zapraszamy na konferencję
 8.11.2023 r. (środa)  w sali 211 Urzędu Miejskiego w Słupsku odbędzie się konferencja organizowana pod patronatem Prezydentki Miasta Słupska, Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej pn. "Interwencja kryzysowa w Słupsku".
 
Godziny konferencji: 10-15.

Pojęcie interwencji kryzysowej odnosi się do działań podejmowanych w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowych, do których należą wypadki, katastrofy, a także kryzysy rodzinne i osobiste. Często osoby dotknięte przez wymienione zdarzenia nie są w stanie samodzielnie lub przy pomocy najbliższych się z nimi zmierzyć, dlatego potrzebują natychmiastowej i kompleksowej pomocy, obejmującej wieloaspektowe wsparcie (np. prawne, medyczne, ekonomiczne, społeczne czy psychologiczne), jakiej nie odnajdują we własnym otoczeniu.

Pomoc udzielana przez specjalistów w ramach interwencji kryzysowej jest krótkoterminowa, stąd musi być intensywna i podjęta tuż po wystąpieniu sytuacji kryzysowej, by odniosła pożądany skutek i pomogła osobie znajdującej się w kryzysie z niego wyjść

Ideą konferencji jest zaprezentowanie zadań, zasobów, procedur każdej ze słupskich jednostek/instytucji, które w Słupsku zajmują się działaniami interwencyjnymi wobec osób doznających kryzysów różnego rodzaju.

Efektem spotkania będzie wymiana informacji, wzmocnienie sieci wzajemnego instytucjonalnego wsparcia oraz stworzenia diagnozy i mapy zasobów służących pomocy osobom i grupom w kryzysach, niezbędnych do skonstruowania Miejskiego Programu Interwencji Kryzysowej.
 
Podczas konferencji wystąpią nasze ekspertki z Punktu Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz z Zespołu Pracy Socjalnej nr 2.
 
 
Liczba miejsc ograniczona.
Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803