Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Za nami konferencja "Kompetentne służby w obliczu przemocy domowej"

Za nami konferencja

21 marca w Sali konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego przy ul. Hubalczyków odbyła się konferencja pn. „Kompetentne służby w obliczu przemocy domowej – skuteczność, zaangażowanie, empatia” – IV edycja, zorganizowana przez Punkt Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Przemocy Domowej PIKBAZA w Słupsku. Honorowy patronat objęła Prezydenta Słupska, Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka, która otworzyła również konferencję.

 

Konferencja skierowana była do osób/służb zobowiązanych do wszczynania procedury „Niebieskie Karty” oraz zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy domowej, w tym pracownicy oświaty, ochrony zdrowia, policjanci, kuratorzy sądowi, pracownicy socjalni, członkowie MKPiRPA.

 

Aleksandra Jaworska-Kołatka z Poradni Psychologiczno-Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Słupsku omówiła symptomy i konsekwencje doznawania przemocy u dzieci i młodzieży.

Marta Stasiak omówiła zmiany w przepisach dotyczących przeciwdziałania przemocy domowej.

O przemocy wobec seniorów mówiła Agnieszka Ciechanowska, konsultantka Pikbaza Punkt Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Przemocy Domowej, specjalistka terapii uzależnień, specjalistka przeciwdziałania przemocy domowej i interwentka kryzysowa.

Mówiliśmy również o standardach ochrony małoletnich, które zaprezentowała Daria Treder koordynatorka Pikbaza Punkt Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Przemocy Domowej


Zasady działania Punktu Konsultacyjnego dla Osób Przejawiających Zachowania Przemocowe oraz realizacji Programu Korekcyjno- Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc omówił Jakub Wasz, psycholog w Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku , specjalista pracy z osobami stosującymi przemoc domową.

 

Szkolenie finansowane ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria zdjęć

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803