Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Wyróżnienie dla Ośrodka na Pomorskim Konwencie CIS

Wyróżnienie dla Ośrodka na Pomorskim Konwencie CIS
7 września, z okazji 20 – lecia uchwalenia Ustawy o zatrudnieniu socjalnym oraz 18 lat działania Centrum Integracji Społecznej w Bytowie w Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie odbyła się konferencja regionalna podsumowująca działalność podmiotów reintegracji społecznej i rozwój zatrudnienia socjalnego w województwie pomorskim w ciągu ostatnich dwóch dekad.
 
Przedstawiciele Stowarzyszenie Horyzont: Paweł Kamiński, Monika Zenik-Krupień wraz z Kamilą Kieras z Centrum Integracji Społecznej w Ustce przedstawili temat współpracy międzyinstytucjonalnej jako narzędzia rozwoju na podstawie dobrych praktyk z subregionu słupskiego.
 
Na konferencję został zaproszony również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, Pan Marcin Treder, który m.in. w obecności przedstawicieli lokalnych samorządów, pracowników Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Gdańsku i licznie przybyłych gości, odebrał wyróżnienie dla Ośrodka za: możliwość współpracy w życzliwej i twórczej atmosferze, która przyczyniła się do wzrostu jakości świadczonych usług przez podmioty zatrudnienia socjalnego i wpisaniu się na trwałe w system pomagania osobom potrzebującym wsparcia w województwie pomorskim.
 
Jest to wyróżnienie dla całego Ośrodka, w szczególności dla pracowników, którzy od lat wspierają na co dzień CIS w Słupsku prowadzone przez Stowarzyszenie „Horyzont", angażując się w liczne działania na rzecz aktywizacji społeczno – zawodowej klientów pomocy społecznej.
 
To dzięki wspólnej pracy pracowników CIS i MOPR udało się m.in. zaktywizować zawodowo kilkadziesiąt osób, które od wielu lat pozostawały bez zatrudnienia.
 
Wszystkim pracownikom socjalnym MOPR serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i wspieranie działalności CIS w Słupsku!
 
Zdjęcia z wydarzenia dostępne są na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej UMWP:
Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803