Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Wspaniałe efekty remontu w Placówce Socjalizacyjnej "Mój Dom - Moja Przyszłość"

Wspaniałe efekty remontu w Placówce Socjalizacyjnej

Oficjalnie zakończył się projekt Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Międzypokoleniowej "Powidoki" (założonego przez pracowników MOPR),  związany z remontem Placówki Socjalizacyjnej przy ulicy Tuwima 21. Dzięki temu 10 podopiecznych a także wychowawcy, którzy pełnią nad nimi całodobową opiekę, będzie mieszkać w bardziej komfortowych warunkach.

Remont nie byłby możliwy gdyby nie ogromna pomoc i szczodrość Fundacji Castorama, która na ten cel przekazała ponad 50 tysięcy zł. oraz 20 pracowników Castoramy, którzy wyremontowali za darmo mieszkanie w ramach wolontariatu (łącznie ponad 240 godzin).

Z uzbieranych środków udało się wyremontować dwie łazienki i toaletę, pokoje zostały odmalowane, położono nowe podłogi. W salonie pojawiło się również nowe wyposażenie oraz oświetlenie.

Misją Fundacji Castorama powołanej w 2019 r. jest pomoc w poprawie warunków mieszkaniowych. Za sprawą darowizn i wolontariatu wspierają inicjatywy koncentrujące się na pomocy najbardziej potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Na spotkaniu obecni byli: Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, P. Marcin Treder oraz p. Katarzyna Filipiak, wychowawcy oraz dzieci i młodzież z Placówki, przedstawiciele Stowarzyszenia "Powidoki i Fundacji Castorama a także  lokalne media.

Fundacji Castorama dziękujęmy serdecznie za pomoc, a Stowarzyszeniu "Powidoki" życzymy dalszych wspaniałych działań  w kontynuowaniu  działalności i pomocy w odnowieniu lokali Placówek.

 

Wspaniałe efekty remontu Placówki można zobaczyć w naszej galerii zdjęć.

Fot. "Powidoki"

 

Materiał TV Słupsk do obejrzenia w poniższym linku:

TV Słupsk: hojny gest pracowników i Fundacji Castorama

 

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803