Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Tworzą szanse na lepszą przyszłość dzieci

Tworzą szanse na lepszą przyszłość dzieci

„Jeżeli w jakiś sposób możemy pomóc tym dzieciom – to podejmujemy to wyzwanie”. To zdanie odbiło się szerokim echem i zapadło w pamięć uczestnikom spotkania, na którym włodarze naszego miasta na czele z Krystyną Danilecką – Wojewódzką podziękowali przedstawicielom naszych rodzin zastępczych z okazji ogólnopolskiego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

W dniu dzisiejszym tj. 31.05.2021r. w Sali Konferencyjnej słupskiego Ratusza Pani Prezydentka razem ze swoją Zastępczynią Martą Makuch i Beatą Pawlicką – Dyrektorką Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych wręczyły upominki i kwiaty, ale przede wszystkim przekazały ciepłe słowa pod adresem reprezentantów rodzin zastępczych, których działania koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Historie rodziców opowiedziane przez nich samych na spotkaniu wzbudziły ogromne emocje. Wszystkie jednym głosem stwierdziły, że bycie rodzicem zastępczym to nie tylko praca, ale przede wszystkim misja niesienia dobra. Jest to również wyzwanie, które podejmują każdego dnia. Panie Prezydentki wyraziły swój podziw dla wszystkich rodzin zastępczych, które ratując pojedyncze życia dzieci, ratują tak naprawdę cały ich świat. To bezcenna pomoc, której w żaden sposób nie można zmierzyć i zaklasyfikować w jakiekolwiek instytucjonalne ramy.

W imieniu wszystkich pracowników, dziękujemy również rodzinom zastępczym za ich pasję i zaangażowanie, którymi kierują się przy wychowywaniu dzieci.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803