Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Seniorze, obroń się sam!

Seniorze, obroń się sam!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nim czas wzmożonych zakupów. To „woda na młyn” dla złodziei, którzy czekają na nasze roztargnienie i błąd. Najbardziej narażeni na oszustwa są oczywiście Seniorzy.

Mając to na uwadze pracownicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań” zorganizowali dla nich spotkanie, na którym dowiedzieli się o technikach samoobrony i sposobie postępowania w sytuacjach grożących oszustwem. Zajęcia przeprowadził Pan Łukasz Mucha, wykwalifikowany instruktor Ju – Jitsu, a prywatnie społecznik – sołtys Gałęzinowa (gm. Słupsk).

Seniorzy z ogromnym zaciekawieniem słuchali dobrych rad na obronę przed złodziejem. Wystarczy używać prostych metod takich jak trzymanie torebki z przodu i przy sobie. Do obrony można używać parasolki, czy kurtki, a także innych przedmiotów, które mamy akurat przy sobie. Należy być ostrożnym i nie bać się wzywać pomocy.

W najbliższym czasie podobne z podobnych warsztatów skorzystają Seniorzy uczęszczający na zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego „Dom Sąsiedzki”.

Galeria zdjęć

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803