Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku

Przydatne „serca” dla pacjentów szpitala

Przydatne „serca” dla pacjentów szpitala

Wychowawcy i podopieczni Domu Sąsiedzkiego uszyli kilkanaście poduszek dla pacjentów Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku, którzy w ostatnim czasie przeszli zabieg mastektomii. Dzisiaj (31.07.2020 r.) nastąpiło jego przekazanie. Marcin Prusak, rzecznik prasowy Szpitala podziękował za okazane wsparcie, bo okazało się, że poduszki są niezbędne.

- Dziękujemy podopiecznym i wychowawcom „Domu Sąsiedzkiego” w Słupsku za uszycie pięknych poduszek dla pacjentek onkologicznych naszego szpitala. Akcja z szyciem poduszek dla kobiet po mastektomii trwa w Polsce od kilku lat. Sam pomysł szycia poduszek do Polski sprowadziła Anna Sławińska ze Stowarzyszenia Polskiego Patchworku – mówi Prusak. - Obecnie na terenie Pomorza inicjatywa cieszy się coraz większą popularnością. Mała poduszeczka w kształcie serca chroni przed przypadkowymi uderzeniami, ma także korzystny wpływ na ograniczenie napięcia i bólu po operacji. Pacjentki korzystające z sercowych poduszek potwierdzają ich zbawienne działanie. Znaczna liczba pacjentek onkologicznych powoduje, że nasz szpital potrzebuje dużych ilości poduszek, które na bieżąco przekazywane są pacjentkom. Dlatego tym bardziej cieszy płynący z dobroci serc gest bezinteresownego uszycia bardzo potrzebnych poduszek-serc – kończy rzecznik.

Dodajmy, że projekt polega na szyciu poduszek w kształcie serc, które wspierają rehabilitację pacjentów po zabiegu mastektomii, czyli usunięciu piersi. Poduszka może łagodzić ból. Chroni przed przypadkowym urazem, łagodzi obrzęk i zmniejsza napięcie barku. Akcja odbywa się w ramach zajęć stałych prowadzonych przez wychowawców. Przypomnijmy, że we wtorki i czwartki odbywają się „Herbatki dla Seniora”. Piątki zaś stoją pod znakiem warsztatów kulinarnych. Poza tym odbywają się inne ciekawe zajęcia, na które serdecznie zachęcamy.

Galeria zdjęć

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803