Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Program Samodzielność- Aktywność- Mobilność- Mieszkanie dla absolwenta

Zapraszamy do składania wniosków w ramach nowego programu Samodzielność- Aktywność- Mobilność- Mieszkanie dla absolwenta.

Wnioski można składać od dnia 3 sierpnia 2022 r. w elektronicznym systemie obsługi wsparcia SOW finansowanego ze środków PFRON. ( https://sow.pfron.org.pl)

 

Adresatami programu są absolwenci szkół, którzy są osobami niepełnosprawnymi w stopniu znacznym bądź w przypadku osób z niepełnosprawnością narządu słuchu, także w stopniu umiarkowanym.

Celem programu jest wzrost niezależności beneficjentów oraz ułatwienie im aktywności zawodowej i społecznej poprzez zapewnienie samodzielnego mieszkania spełniającego indywidualne kryterium dostępności. Przedmiotem dofinansowania będzie najem lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego wynajmowanego przez beneficjenta na cele mieszkaniowe, w związku z rozpoczynaniem aktywności zawodowej.

szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie: Mieszkanie dla absolwenta - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (pfron.org.pl)

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803