Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Pomoc w uzyskaniu schronienia

Ogrzewalnia MONAR-u przy ul. Gdyńskiej 13A.

W okresie jesienno - wiosennym jest otwarta w godzinach 18.00 – 8.00, a przez wiosne i lato w godzinach 20 - 8. Ogrzewalnia funkcjonuje cały rok. Jest możliwość skorzystania ze świetlicy dziennego pobytu. Nie ma tam miejsc noclegowych, ale można korzystać z tego miejsca bez wcześniejszego okazania testu na covid-19.

Noclegownia TPBA przy ul. B. Krzywoustego 6.

Placówka jest czynna w godzinach 18:00 – 8:00. Schronienie jest zapewniane bez skierowania dla osób posiadających ostatnia adres zameldowania na pobyt stały w Słupsku. W innych przypadkach wymagane jest skierowanie przez gminę ostatniego zameldowania na pobyt stały. Na terenie placówki można skorzystać z sanitariatu, zjeść jeden posiłek oraz skorzystać z noclegu.

Schronisko dla mężczyzn TPBA przy ul. B. Krzywoustego 6.

Placówka świadczy wsparcie całodobowo, zapewnia 3 posiłki dziennie oraz swobodny dostęp do sanitariatu. Pobyt w placówce wymaga skierowania z właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej z uwagi na ostatni adres zameldowania na pobyt stały. Osoby są kierowane do schroniska po wcześniejszym pobycie w noclegowni.

Schronisko z usługami opiekuńczymi dla mężczyzn TPBA przy ul. B. Krzywoustego 6.

Placówka świadczy wsparcie całodobowo, zapewnia 3 posiłki dziennie oraz swobodny dostęp do sanitariatu, wsparcie w czynnościach sanitarnych. Do placówki kierowane są osoby po pobycie w szpitalu lub wymagające częściowego wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Pobyt w placówce wymaga skierowania z właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej z uwagi na ostatni adres zameldowania na pobyt stały.

Mieszkanie chronione - treningowe dla kobiet prowadzone przez ChSD przy ul. Towarowej 6.

Placówka świadczy wsparcie całodobowo, zapewnia 3 posiłki dziennie oraz swobodny dostęp do sanitariatu, poruszania się po terenie placówki. W mieszkaniu prowadzony jest program usamodzielniania.

Pobyt w mieszkaniu wymaga wydania administracyjnego z MOPR. Jest ono dostępne dla kobiet posiadających ostatnia adres zameldowania na pobyt stały w Słupsku.

Mieszkanie chronione - treningowe dla bezdomnych mężczyzn prowadzone przez Stowarzyszenie "Horyzont" w Słupsku przy ul. Tuwima

Mieszkanie zapewnia całodobowe wsparcia, swobodny dostęp do sanitariatu oraz kuchni. Pobyt w mieszkaniu jest kolejnym krokiem w procesie usamodzielnienia. Od 01.07.2021 jest prowadzone przez Stowarzyszenie "Horyzont". Ma pięć miejsc noclegowych. Pobyt w mieszkaniu wymaga wydania decyzji administracyjnej z MOPR-u.

Schronisko dla kobiet w Wielu prowadzone przez ChSD.

Placówka świadczy wsparcie całodobowo, zapewnia 3 posiłki dziennie oraz swobodny dostęp do sanitariatu. Pobyt w placówce wymaga skierowania z właściwego Ośrodka Pomocy Społecznej z uwagi na ostatni adres zameldowania na pobyt stały.

Pobyt w mieszkaniu wymaga wydania administracyjnego z MOPR.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803