Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Podsumowali rewitalizację w Słupsku

Podsumowali rewitalizację w Słupsku

Jak przebiega proces rewitalizacji w Słupsku, jakie daje możliwości i co  jeszcze będzie się w ramach programu działo, dyskutowano na podsumowującej konferencji „Opracowanie modelu rewitalizacji społecznej, gospodarczej, przestrzennej i środowiskowej obszarów śródmiejskich na przykładzie Miasta Słupska”.

Konferencja w dniach 24 i 25 października odbyła się w Urzędzie Miasta i Białym Spichlerzu. Przyjechało na nią wielu gości z Polski. Uczestników powitała Krystyna Danilecka-Wojewódzka, mówiąc, że trwająca rewitalizacja przebiega na wielu płaszczyznach i jest ona jednym z najważniejszych programów w ostatnich latach dla Słupska.

Wśród prelegentów konferencji znalazła się m.in. Aleksandra Kułaczkowska z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. W swoim wystąpieniu przedstawiła programy jakie są realizowane w innych miastach, które otrzymały dofinansowania w ramach tego samego konkursu, w którym środki na rewitalizację otrzymał Słupsk. Przykładami była m.in. Dąbrowa Górnicza, Lublin, czy Leszno.

O rozmachu i wielorakości poziomów na jakich prowadzona jest rewitalizacja w Słupsku, zebranym gościom w sali Ratusza opowiedział Paweł Krzemień. Omówił zmiany jakie już może oglądać każdy mieszkaniec miasta w miejskiej infrastrukturze, a także zaznaczył kolejne możliwości jakie daje tak potężny program i co jeszcze w mieście będzie się zmieniać.

Na konferencji nie zabrakło przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który realizuje w ramach słupskiej rewitalizacji, największe programy w mieście o charakterze społecznym: „Kierunek aktywność” i „Usługi społeczne – innowacyjne i kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizowanego Miasta Słupska” - W ramach wszystkich programów pozyskaliśmy w ostatnich latach ponad 13 milionów złotych – powiedział do zebranych gości Marcin Treder, zastępca Dyrektora MOPR w Słupsku – Wprowadziliśmy w mieście jeden z najnowocześniejszych systemów teleopieki w Polsce, stworzyliśmy m.in. dwa mieszkania zapewniające całodobowe wsparcie i opiekę niepełnosprawnym mieszkańcom Słupska, rozwijamy system usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, w ramach zawiązanego partnerstwa powstała Psychologiczna Poradnia Rodzinna z mieszkaniem terapeutycznym, wkrótce działalność rozpocznie placówka wsparcia dziennego „Dom Sąsiedzki” przy ul. Ogrodowej. Wkroczyliśmy na kolejny, dotychczas nieosiągalny poziom usług społecznych.”

W ramach wydarzenia goście odbyli spacer po Słupsku, w trakcie którego mogli zapoznać się z nowa architekturą i placówkami jakie powstały dzięki rewitalizacji śródmieścia.

- To było bardzo ważne i wartościowe spotkanie – podsumował wydarzenie Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR w Słupsku – Jego istotą było pokazanie ogromu pracy jaki wkładamy wszyscy w to, aby miasto się zmieniało w swojej insfrastrukturze, a dla mieszkańców powstawały nowe usługi społeczne odpowiadające potrzebom mieszkańców Słupska.   

Konferencję zorganizowano w ramach projektu „Opracowanie modelu rewitalizacji społecznej, gospodarczej, przestrzennej i środowiskowej obszarów śródmiejskich na przykładzie Miasta Słupska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014-2020.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803