Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Placówka Wsparcia Dziennego nr 4

Placówka Wsparcia Dziennego nr 4

Placówka Wsparcia Dziennego nr 4 MOPR w Słupsku mieści się przy ul. Raszyńskiej 3. Uczęszczają do niej najczęściej dzieci i młodzież z najbliższej okolicy w wieku od 7 do 15 lat. W świetlicy są trzy sale: komputerowa, do prowadzenia zajęć i strefa relaksu. Na miejscu dzieciom udzielana jest pomoc przy odrabianiu prac domowych.

Wychowawcy świetlicy zapewniają wsparcie dzieciom poprzez wspólne gry, zabawy oraz rozmowy. Prowadzone są także zajęcia wspomagające rozwój emocjonalny oraz zainteresowania. W naszej placówce cyklicznie odbywają się zajęcia rozwijające zdolności dzieci np. Poniedziałkowe Popołudnie z Poezją, Wtorkowa przygoda z książką na Raszyńskiej oraz Zielone środy propagujące zdrowy styl życia. W placówce organizujemy także zajęcia rękodzielnicze, plastyczne, sportowe, muzyczne oraz spotkania z lokalnymi twórcami np. warsztaty rzeźbiarskie. Współpracujemy z animatorami i aktorami, którzy przeprowadzają różnego rodzaju warsztaty teatralne np: Teatr Kamishibai, teatr na powietrzu, próby stolikowe w Szkole Kultury w MCK, różne zajęcia tematyczne w SOK, zajęcia modelowania w glinie w Ceramikarni.

W bibliotece Filia nr 7 MBP w Willi pod plantami dzieci uczestniczą w zajęciach plastyczno – literackich. Uczestniczymy także w miejskich imprezach współpracując z Centrum Informacji Turystycznej. Nieopodal placówki jest kąpielisko miejskie, gdzie dzieci uczestniczą w zajęciach sportowo-rekreacyjnych pod opieką ratownika. Często odwiedzamy okoliczny las - największy w mieście zalesiony teren rekreacyjny. Chodzimy ścieżkami spacerowymi i biegowymi. Pod opieką wychowawców dzieci chętnie uprawiają sporty na przyległym boisku.

W okresie wakacji i ferii zimowych placówka jest otwarta. Organizujemy w tym czasie wycieczki np. do Ustki, zajęcia w instytucjach kultury np. w Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego uczestniczymy w interaktywnych wystawach połączonych z plenerem malarskim. Chodzimy do kina Rejs i rozmawiamy o ciekawym kinie dziecięcym. Kreatywność wychowawców sprawia, że dzieci w naszej placówce się nie nudzą. Spędzają czas twórczo i bezpiecznie.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803