Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Placówka Wsparcia Dziennego nr 1

Placówka Wsparcia Dziennego nr 1

Placówka Wsparcia Dziennego nr 1 przy MOPR w Słupsku mieści się przy ulicy Zygmunta Augusta. Celem pracy w tym miejscu jest opieka nad dziećmi w czasie wolnym od zajęć szkolnych, także zapewnienie organizacji czasu wolnego w godzinach popołudniowych, tak aby wspierać ich wszechstronny rozwój zainteresowań i uzdolnień. Obok rodziców, wychowawca w placówce jest osobą niezbędną przy szeroko pojętej pracy opiekuńczo – wychowawczej.

Zwiększając efektywność uczenia się, dzieci mają możliwość "wygadania się" w życzliwej i przyjaznej atmosferze. Podczas wspólnych zajęć grupa integruję się współpracując ze sobą. Ważna jest dobra komunikacja z rodzicami i nauczycielami. Organizujemy wspólne podwieczorki z ciepłym napojem. Pomagamy przy odrabianiu lekcji oraz zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy. Podczas warsztatów tematycznych uczymy radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jak unikać zagrożenia, skutecznie odmawiać i szukać pomocy. Uczniowie nagradzani są pochwałami, często słodyczami.

Odbywają się także zajęcia indywidualne przy stolikach i w kącikach zabaw. Rozwijamy plastyczne, muzyczne oraz sportowe umiejętności i zainteresowania. Uczymy współpracy w grupie poprzez: konkursy sprawnościowe, odgrywanie scenek, prace plastyczne, czy plakaty.

Mamy szczęście w lokalizacji, gdyż mieścimy się przy parku jordanowskim, gdzie znajduje się dużo zieleni i plac zabaw dla dużych i małych dzieci. Gry i zabawy ruchowe preferowane przez dzieci to: berek, zbijany, gra w kartofla, zabawa w chowanego, kapsle, gra w klasy, skakanka. Zachęcamy do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu tworząc radosny nastrój przestrzegając z przy tym zasad bezpieczeństwa. Poprzez prowadzenie ciekawych i urozmaiconych zestawów zajęć zachęcamy wychowanków do ponownego odwiedzenia nas, byśmy mogli wspierać ich rozwój.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803