Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Nowe usługi społeczne już działają

Nowe usługi społeczne już działają

Dwa nowe punkty pomocowe na mapie miasta oficjalnie otwarte. Przy ul. Tuwima działa Lokalny Punkt Koordynacyjny Systemu Teleopieki oraz Psychologiczna Poradnia Rodzinna z mieszkaniem terapeutycznym. Miejsca powstały w ramach programów MOPR na terenie rewitalizacji śródmieścia.

O nowych działających już przedsięwzięciach oficjalnie poinformowała Krystyna Danilecka – Wojewódzka, Prezydent Słupska na cotygodniowej konferencji prasowej w poniedziałek 7 października. Spotkanie z mediami miało miejsce w kamienicy przy ul. Tuwima 34, gdzie nowe punkty się znajdują.

Na pierwszym pietrze działa Lokalny Punkt Koordynacyjny Systemu Teleopieki. Prowadzi go partner projektu MOPR, Fundacja Progresja. Pracownicy Punktu odpowiadają m.in. za instalację urządzeń teleopieki w domach seniorów, osób samotnych, niesamodzielnych. Elementy systemu to czujniki ruchu, czadu, opaska na rękę S.O.S. Głównym celem wprowadzanego przez MOPR systemu w Słupsku jest poprawa bezpieczeństwa, a w sytuacjach ekstremalnych nawet ratowanie życia.

Pierwsze piętro kamienicy zajęło Słupskie Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej Dziecku i Rodzinie „KRĄG”, które poprowadzi Psychologiczną Poradnię Rodzinną z mieszkaniami terapeutycznymi. Znajdą w nich miejsce rodziny mające do tej pory wsparcie asystentów MOPR. Główną rolą mieszkań będzie odizolowanie rodzin od ich obecnego środowiska, w których nie było by szans wprowadzenia zmian w ich funkcjonowaniu. Dodatkowo w Poradni prowadzone będą różne rodzaje terapii mi.in  sensoryczna, socjoterapia.

- Punkty oferują nowe usługi społeczne mieszkańcom Słupska zagrożonym wykluczeniem społecznym i zamieszkałym na obszarze rewitalizacji, czyli w śródmieściu - mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR - Oferta nie jest skierowana tylko do klientów pomocy społecznej, jest znacznie szersza i dotyczy wszystkich mieszkańców borykających się z problemami, które zagrażają ich wykluczeniem np. z powodu niepełnosprawności, niesamodzielności, samotności, choroby, czy  problemów wychowawczych.

Punkty przy ul. Tuwima powstały w ramach programu „Usługi społeczne – innowacyjne i kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizowanego Miasta Słupska” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Liderem projektu jest MOPR w Słupsku, a partnerami: Słupskie Stowarzyszenie Pomocy Psychologicznej Dziecku i Rodzinie "Krąg” oraz Fundacja Progresja.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803