Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Manifestujemy swój sprzeciw wobec przemocy

Manifestujemy swój sprzeciw wobec przemocy

Od pierwszego do siódmego grudnia trwa „II Pomorski Tydzień Białej Wstążki”. To działania, które mają na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. To akcja informacyjna zainicjowana i zorganizowana przez „prawdziwych” mężczyzn, czyli takich którzy brzydzą się przemocą i deklarują, że nigdy nie będą jej stosować w relacjach międzyludzkich. Warto dodać, że agresja nie objawia się jedynie przez użycie siły fizycznej. Częściej słowa bardziej ranią, niż czyny. Dlatego zmobilizowaliśmy mężczyzn pracujących w naszej instytucji, aby zamanifestowali swój sprzeciw przeciwko przemocy poprzez noszenie białej wstążki.

Na poniższych zdjęciach prezentowane są również hasła, które powinniśmy wdrażać wszyscy i to nie tylko w czasie tej kampanii, ale przez całe swoje życie.

Inicjatywa wywodzi się z Kanady. 6 grudnia 1989 roku na Politechnice w Montrealu doszło do zamachu Marca Lepina, który zamordował 14 kobiet, ranił dziesięć, ale ucierpiało też czterech mężczyzn. Zrobił to na znak swojej nienawiści wobec kobiet. Po dokonaniu masakry popełnił samobójstwo. Wśród ofiar była wrocławianka Pani Barbara Klucznik - Widajewicz.

Przypomnijmy, że jako MOPR działamy systemowo na rzecz przeciwdziałania przemocy w ramach Punktu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „PIKBAZA”. Jeżeli już się ona pojawi, uczestniczymy w procesie wszczynania procedury „Niebieskie Karty”, a pracownicy socjalni na bieżąco śledzą sytuacje klientów i zawiadamiają odpowiednie służby jeśli istnieje zagrożenie użycia przemocy.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803