Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku

Lejla i inne psy potrzebują naszej pomocy!

Lejla i inne psy potrzebują naszej pomocy!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku wychodzi naprzeciw problemom, które powstały na skutek pandemii covid – 19. Jednym z nich jest sytuacja zwierząt należących do słupskich rodzin, które znajdują się na kwarantannie. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z dwoma takimi przypadkami.

- Pies, który aktualnie potrzebuje pomocy znajduje się na ul. Koszalińskiej u rodziny będącej w trakcie kwarantanny. To suka rasy golden retriever, która musi być wyprowadzana co najmniej trzy razy dziennie – mówi Marcin Treder, dyrektor MOPR. - Lejla, bo tak się nazywa, ma sześć lat i czarną długą sierść. To już drugi tego typu przypadek odnotowany przez MOPR. Wśród swoich zadań i obowiązków mamy szeroko pojętą „pomoc rodzinom” z terenu Słupska, dlatego na miarę naszych możliwości chcemy pomóc również ich czworonogom. Za pośrednictwem mediów, chcielibyśmy pomóc zarówno tej rodzinie, jak i każdej innej, która znajdzie się w takiej sytuacji – podkreśla Treder.

Jeśli chodzi o nasze zasoby i możliwości, to pracownicy socjalni dostarczyli niezbędne produkty żywnościowe dla tej rodziny. Dziękujemy Pierogarni „U Małgosi”, Piekarnio-Cukierni „Z Jaracza” i słupskiemu marketowi Auchan za nieodpłatne przekazanie jedzenia i środków czystości. Tego rodzaju pomoc okazała się niezbędna, ponieważ cała rodzina znajduje się na kwarantannie.

- Pandemia nie ustępuje i powyższy problem sam się nie rozwiąże – dodaje Zbigniew Dorawa, rzecznik MOPR. - Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, którzy chcieliby udzielić pomocy w wyprowadzaniu Lejli i wszystkim innym zwierzętom potrzebującym w przyszłości takiego wsparcia. Formy pomocy są różne i zależą od możliwości wolontariusza. Będziemy starali się, aby opiekowali się zwierzętami w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Zapraszamy również do przemyślenia opcji związanej z zaopiekowaniem się psem na okres kwarantanny poprzez wzięcie go do swojego domu.

Kontakt dla wolontariuszy: z.dorawa@mopr.slupsk.pl, tel. 59 814 28 14/15 w godzinach pracy MOPR.

 

fot. pixabay.com

Galeria zdjęć

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803