Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Koncert dla Roberta już w tą sobotę!

Koncert dla Roberta już w tą sobotę!

Już w najbliższą sobotę 16 października o godz. 19.00 w Kościele Mariackim w Słupsku przy ul. Łukasiewicza 7 odbędzie się koncert charytatywny „Blisko Serca”, dla 4-letniego Roberta Łabędzkiego chorującego na czterokończynowe porażenie mózgowe.

Widowisko jest wyreżyserowane i będzie prowadzone przez aktorkę Annę Samusionek znaną z kreacji filmowych w "Tygodniu z życia mężczyzny ", czy "Prawie ojca". Popularność przyniosła jej rola Konstancji w serialu "Plebania", a obecnie widzowie mogą śledzić losy jej bohaterek w "Na dobre i na złe" oraz w "Na Wspólnej".
Sylwetki wykonawców

Program  uświetni obecność znakomitych artystów i wykonawców. Już o godzinie 17:15. W Kluboksięgarni  „Cepelin” w Słupsku, jako suport koncertu charytatywnego, wystąpi zespół WNiM,  kilkunastoosobowa grupa wokalno – instrumentalna ze Szczecina, entuzjaści energetycznej muzyki gospel. O godzinie 19.00 koncert przeniesie się do Kościoła Mariackiego w Słupsku.

Usłyszymy tam m.in. Mirosława Karaudę i jego syna Tomasza. Mirosław jest łódzkim artystą przez wiele lat związanym z zespołem Adwent Singers. Dużo utworów jest jego własnymi kompozycjami. Koncertował w wielu krajach na zachodzie Europy jak też w Stanach Zjednoczonych i Australii. Natomiast mało kto wie, że Tomasz Karauda, bardziej znany z telewizji jako ekspert medyczny , lekarz oddziału covidowego Kliniki Chorób Płuc Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi, jest również świetnym wokalistą.

Pierwszą wokalistką jaka wystąpi w koncercie jest Dorothy Porawski Orzechowska amerykanka polskiego pochodzenia, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, uczennica Marii Fołtyn, należała do grupy operowej Lakme, regularnie koncertuje z chórem Adventus. Kolejnym wokalistą będzie Bartłomiej Sarna (aka Bartolomeo Sarnetti), należy do utalentowanego pokolenia młodych śpiewaków operowych w Polsce. Świetnie wykształcony, kontynuuje swoją karierę przy operze w Kopenhadze prowadzonej przez Królewską Duńską Akademię Muzyczną.
Wystąpi również  sopranistka Marta Słociak Wiszniewska. Laureatka drugiego miejsca w międzynarodowym festiwalu „Alleluja czyli Happy Day”, gdzie  wystąpiła obok takich gwiazd jak Piotr Rubik, zespół TGD czy Zakopower. Finalistka 13 edycji Festiwalu Andrzeja Zauchy. Rok temu wydała swoją pierwszą autorską płytę "Daleka Podróż". Aktualnie współpracuje z Filharmonią Narodową koncertując po całej Polsce.

Kolejnym wykonawcą będzie Piotr Płuska, który ma mponujacy dorobek artystyczny. W 2017 r. został odznaczony  medalem "Zasłużony dla kultury polskiej". W 2018 r. otrzymał "Złotą Maskę" za najlepszą rolę wokalno-aktorską sezonu artystycznego 2017/2018 - rolę Javerta w musicalu "Les Miserables" C.M. Schoenberga. Repertuar tego artysty obejmuje wszystkie gatunki szeroko rozumianego teatru muzycznego, przez operę, operetkę po musical. Zagrał ponad tysiąc spektakli na wielu polskich i europejskich scenach. Obecnie związany jest z Teatrami Muzycznymi w Łodzi, Gdyni i Roma w Warszawie.

Dla kogo?

Przypomnijmy, że celem koncertu jest wsparcie finansowe dla Roberta Łabędzkiego. Chłopiec jest samotnie wychowywany przez ojca. Niezbędne są środki na zakup pionizatora, ortezy, a także na dalsze leczenie i rehabilitację. Mały Robert ze Słupska potrzebuje kilkunastu tysięcy złotych i wspólnie możemy mu w tym pomóc.

Koncert jest realizowany w Kościele Mariackim dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza Zbigniewa Krawczyka. Wydarzenie organizuje Fundacja Blisko Serca (Chrześcijańska Służba Charytatywna) Oddział Pomorski Filia Słupsk przy finansowym wsparciu firmy PRIME Nieruchomości i współpracy naszej instytucji. Wstęp jest bezpłatny. Podczas koncertu, który został objęty Honorowym Patronatem Prezydentki Miasta Słupska  Krystyny Danileckiej - Wojewódzkiej, będziemy zbierać dobrowolne datki na rzecz naszego młodego beneficjenta.

Więcej informacji: można uzyskać na stronie: www.slupsk.bliskoserca.pl
Kontakt: slupsk@bliskoserca.pl, Tel. +48 791 349 494.

Nr konta do wpłat:  54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Tytułem: Na leczenie Roberta Łabędzkiego ze  Słupska

Fot. Sylwetki wykonawców. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria zdjęć

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803