Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

"Dom Sąsiedzki" - placówka wsparcia dziennego nr 5

Placówka wsparcia dziennego "Dom Sąsiedzki" utworzona została w budynku zlokalizowanym przy ul. Ogrodowej 20a w ramach realizowanego projektu „Usługi społeczne”.

Placówka jest miejscem pracy 4 wychowawców, a działania w niej realizowane skierowane są do mieszkańców obszaru rewitalizowanego. W Domu Sąsiedzkim rozwijane są zainteresowania i pasje, zarówno u młodszych, jak i starszych mieszkańców. Jest to miejsce przyjazne dla dzieci i ich rodzin, w którym realizowane są zajęcia, animacje łączące pokolenia, integrujące, edukacyjne, jak i aktywizujące na świeżym powietrzu.

Oprócz zagospodarowania i poprawienia estetyki zaniedbanego niegdyś terenu, dziś wokół obiektu placówki znajduje się ogród społeczny z rabatami, gdzie będzie można uprawiać rośliny. Powstała także strefa rekreacyjna z murowanym stołem do ping ponga, placem zabaw i siłownią zewnętrzną.

Rewitalizacja to nie tylko modernizacja budynków, ale także tworzenie miejsc integracji społecznej i środowiskowej. Taką właśnie funkcję spełnia Dom Sąsiedzki.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 19.00. Dodatkowo czynna będzie również w dwie soboty każdego miesiąca. Telefon kontaktowy do placówki: 797 476 082

Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w działaniach Domu Sąsiedzkiego.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803