Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

"Asystent osobisty osoby niepełnosprawej"- edycja 2022 - podsumowanie.

W ramach resortowego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej ,,Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2022, do końca sierpnia zostały zrekrutowane 172 osoby z niepełnosprawnością, które są mieszkańcami Słupska.

Jest to już 3 edycja realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku tego ważnego i potrzebnego programu, który idealnie wkomponowuje się w potrzeby osób niepełnosprawnych.

Większość z nich (ponad 70 %) posiada znaczny stopień niepełnosprawności.

Usługi asystenckie są świadczone przez 113 asystentów, którzy zrealizowali na tę chwilę 21889 godzin wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Asystenci robią zakupy, spacerują, uczestniczą w pracach domowych, a także pomagają niepełnosprawnym realizować swoje hobby. Asystenci mają również udział w życiu społecznym swoich podopiecznych poprzez wyjścia do teatru, kina, na koncerty czy basen.

Jedną z asystentek, która jest z nami już drugą edycję, jest Pani Halina. Opiekuje się dwiema niepełnosprawnymi: Panią Dorotą i Panią Haliną.

Pani Halina sprawia, że życie osób z niepełnosprawnością, choć w małym stopniu może się polepszyć i stać łatwiejsze. Wspiera swoje podopieczne w zakresie: robienia zakupów, załatwiania spraw urzędowych, prac domowych, spaceruje również z Panią Dorotą.

Obie Panie zgodnie przyznają, że bardzo cieszą się, że powstają tak ważne i potrzebne programy, które wkomponowują się w potrzeby i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Podopieczne są zadowolone ze swojej asystentki, nazywając ją „złotą kobietą”, która ma mnóstwo cierpliwości, otwartości i serca.

Warto podkreślić również, że Pani Halina jest również naszą wolontariuszką, w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, która wspomaga codzienność seniorki, Pani Elżbiety.

Pani Halinie, jak i wszystkim asystentom, serdecznie dziękujemy za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i poświęcony osobom niepełnosprawnym czas.

Program „Asystent osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 trwa do końca tego roku.

Galeria zdjęć

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803