Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Asystenci działają, niepełnosprawnym pomagają

Asystenci działają, niepełnosprawnym pomagają

„Staramy się być dla naszych podopiecznych oknem na społeczny świat”. Twierdzą asystenci osobiści osób niepełnosprawnych, realizujący projekt „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej”, który uzyskał dofinansowanie w kwocie 447 372 zł ze środków Funduszu Solidarnościowego. Zadanie jest wykonywane w ramach programu resortowego ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Na kanwie poprzedniego tekstu dotyczącego pochwał dla jednego z asystentów, dotarliśmy do kolejnych osób z niepełnosprawnościami, które uczestniczą w projekcie i chwalą swoich opiekunów.

- Mieszkam sama, także cieszę się, że chodzimy na spacery, rozmawiamy, oglądamy telewizję i czytamy prasę. Jestem zadowolona, bo już nie czuję się samotna. Przychodzi do mnie co najmniej dwa razy w tygodniu – mówi P. Kamila. - W dużej mierze od pogody zależy jak spędzamy czas. Lubimy siedzieć na ławce w parku. Pani Teresa Krajnik załatwia moje sprawy urzędowe. Podsumowując, robi za mnie to, czego nie jestem w stanie sama zrobić.

P. Halina Strzelecka – Dragun jest asystentką P. Doroty. Obie bardzo się zaprzyjaźniły. Spotkaliśmy je w jednym ze słupskich parków.

- To już drugi rok, kiedy jestem asystentką tej Pani. Dobrze nam się współpracuje. Cieszy mnie fakt, że taki program istnieje i że MOPR go realizuje. Potrzeby osób z niepełnosprawnościami są ogromne. Dobrze, że w choć takim stopniu można je zaspokoić – podkreśla asystentka.

- Dzięki Pani Halince, dosłownie i w przenośni, stanęłam na nogi. Sama nie byłabym w stanie zrobić wielu rzeczy, w których obecnie pomaga mi asystentka. Wspiera mnie w trudnych chwilach, kiedy jest mi źle – kończy P. Dorota.

Dziękujemy za te opinie. Program realizujemy do końca 2021 roku.

Galeria zdjęć

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803