Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku

Animacje dla Seniorów w ramach „Usług Społecznych”

Animacje dla Seniorów w ramach „Usług Społecznych”

Skutki pandemii ograniczają naszą działalność, ale w dalszym ciągu realizujemy jeden z naszych największych projektów, a są nimi m.in. „Usługi społeczne – innowacyjne i kompleksowe wsparcie na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizowanego Miasta Słupska”. Przedsięwzięcie opiewa na kwotę około siedmiu milionów złotych.

Część działań realizujemy razem z Fundacją Progresja, która postawiła sobie za cel aktywizację i integrację społeczną Seniorów.

- Uczestniczą oni w organizowanych przez Filharmonię spektaklach oraz na seansach filmowych w kinie. Uprawiają aqua aerobik w Parku Wodnym Trzy Fale. Korzystają też z popularnej formy rekreacji jaką jest Nordic Walking – wylicza Magdalena Galas z Progresji. - Spotykają się także z przedstawicielami prawa, dietetyczką czy psychologiem na wykładach/prezentacjach. Integrują się spędzając miło czas ze sobą na spotkaniach przy słodkim poczęstunku, podczas których grają w gry edukacyjne. Podczas integracji nawiązały się między nimi nowe znajomości, które są kontynuowane również po spotkaniach. W okresie od stycznia do września z różnych form aktywności skorzystało 160 osób.

Przypomnijmy, że finansowanie projektu odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803