Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych. Praca osób pomagających i wspierających jest bardzo trudna. Wymaga wiedzy i wrażliwości, profesjonalizmu i zaangażowania, spojrzenia ogólnego i równocześnie dostrzegania pojedynczego człowieka, zmagania się z różnymi przeciwnościami losu i barierami. Obecny rok w dobie pandemii COVID-19 jest rokiem szczególnym, rokiem wzmożonych działań w obszarze pomocy społecznej. Pracownicy socjalni, opiekunowie środowiskowi, wychowawcy, każdy pełniący służbę społeczną, to pracownicy, którzy od kilku miesięcy mimo wielu zagrożeń, przeciwności, stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

21 listopada to dzień szczególnego wyrazu uznania dla grupy zawodowej pracowników socjalnych i pomocy społecznej – TO NASZ DZIEŃ.

Dziękujemy zaprzyjaźnionym jednostkom samorządowym, organizacjom za życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego i miłe słowa.

Jednocześnie również życzymy wszystkim przedstawicielom pomocy społecznej wszelkiej pomyślności oraz tego, by każdy dzień tej trudnej i odpowiedzialnej pracy przyniósł poczucie zadowolenia i motywację do podejmowania i osiągania wytyczonych celów. Niech ta praca daje jak najwięcej satysfakcji, ludzkiej wdzięczności, przyjaźni i życzliwości.

Niech nie zabraknie Wam sił do pełnienia tej niezwykle szlachetnej służby.

 

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803