Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku

Zdobyliśmy dodatkowe środki na usługi opiekuńcze w naszym mieście

Zdobyliśmy dodatkowe środki na usługi opiekuńcze w naszym mieście

W dalszym ciągu rozszerzamy nasze usługi wobec potrzebujących. Kolejnym projektem, który będziemy realizować to „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”. To program, który jest realizowany z Funduszu Solidarnościowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wartość projektu wynosi 270 tys. zł. Udało nam się na ten cel pozyskać 135 tys. zł.

W ramach tych środków zrealizujemy do końca tego roku 9 tysięcy godzin usług opiekuńczych w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych do 75 roku życia pod warunkiem pozyskania do pracy opiekunów. Beneficjentami programu będą mogli być wszyscy Ci, którzy posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym. Ta informacja dotyczy również dzieci do 16 roku życia.

Corocznie obserwujemy wzrost liczby osób korzystających z usług opiekuńczych w naszym mieście, dlatego rozwijamy je i dostosowujemy do potrzeb klientów.

- Pamiętajmy, że sytuacja osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności jest bardzo trudna. Mają szeroki zakres potrzeb związanych z codziennym funkcjonowaniem - mówi Katarzyna Filipiak, kierownik Działu Projektów i Analiz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Słupsku. - Takie osoby wymagają również wsparcia w nauce i rozwijaniu umiejętności umożliwiających zwiększanie zakresu niezależności oraz podejmowaniu ról społecznych związanych z życiem domowym, czy też zawodowym. Tego rodzaju wsparcie powinno mieć formę indywidualną, która wynika z rodzaju niepełnosprawności, uwarunkowań medycznych, psychospołecznych i środowiskowych. Dlatego podejmujemy się tego zadania, realizując przy tym naszą podstawową misję, jaką jest wielowymiarowa pomoc dla naszych podopiecznych – kończy Filipiak.

Projekt w liczbach:

9000 – tyle godzin planujemy przeznaczyć na usługi opiekuńcze w ramach projektu

80 000 – tyle godzin usług opiekuńczych zrealizujemy w 2020 roku w ramach zadań własnych MOPR

357 – To liczba osób, którym MOPR przyznał usługi opiekuńcze w 2019 roku

84 – Tyle osób o znacznym stopniu niepełnosprawności do 75 roku życia MOPR przyznał usługi opiekuńcze

 

fot. ops.pl

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

mopr@sl.home.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803