Przejdź do treści
Logo MOPR Słupsk
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Słupsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku
Facebook Mapa strony Wysoki kontrast Biuletyn informacji publicznej Projekty Unijne

Placówka Wsparcia Dziennego nr 3

Placówka Wsparcia Dziennego nr 3

Placówka Wsparcia Dziennego nr 3 mieści się przy ulicy Grottgera 3. Znajduje się na tzw. „terenie zielonym”. To atrakcyjny miejsce do wszelkiego rodzaju zajęć sportowych, rekreacyjnych i pikników. Przy sprzyjających warunkach pogodowych organizujemy na nim rozgrywki w piłkę nożną, koszykówkę, badmintona itp. Przygotowujemy również wspólne grillowanie, poczęstunek, a jesienią tradycyjnie „Dzień Ziemniaka”. Dzień ten przepełniony jest atrakcjami kulinarnymi i zabawą.

W placówce proponujemy podopiecznym dużo atrakcyjnych zajęć. W doborze pomocy dydaktycznych wykorzystujemy dużą ilość materiałów z recyklingu i ekologicznych.  Kształtujemy wśród podopiecznych świadomość, że poprzez wtórne wykorzystanie materiałów jesteśmy w stanie zredukować zapotrzebowanie na nowe surowce.

Przy tworzeniu wykorzystujemy tkaniny, kartony, sznurki, włóczki i opakowania. Zbieramy gałęzie brzozy, korę, len, zboża, liście, drewno, trawy, itp. Wraz z podopiecznymi, tworzymy wyroby artystyczne, które wykorzystujemy podczas dekorowania placówki.

Oprócz zajęć artystyczno - plastycznych organizujemy zajęcia kulinarne. Przygotowujemy pizzę, ciasteczka, ziemniaczki i pyszne sałatki. Organizujemy kiermasz Wielkanocny i Bożonarodzeniowy. Społeczność lokalna chętnie wspiera nasze inicjatywy. Z pozyskanych środków kupujemy potrzebny sprzęt multimedialny do placówki.

Posiadamy atrakcyjną bazę lokalową. Są to dwie przestronne sale i duży korytarz. W jednej z sal dzieci mają możliwość odrabiania lekcji, a  w drugiej bawią się i korzystają ze sprzętu multimedialnego.  W obszernej części korytarza mamy usytuowany duży stół do tenisa stołowego i „piłkarzyki”. Placówka jest przestronna, posiada dużą ilość okien.

W PWD nr 3 oprócz pomocy podczas codziennego odrabiania lekcji, podopieczni mogą liczyć na wsparcie pedagogiczne ze strony wychowawców. Dzieci spędzają czas bezpiecznie, aktywnie i twórczo, dobrowolnie biorąc udział w proponowanych blokach tematycznych. Do aktywności włączamy również rodziców i opiekunów naszych  podopiecznych. Wychowawcy dbają, aby program PWD 3 był różnorodny, atrakcyjny i dostosowany do potrzeb i zainteresowań dzieci.

 

Kontakt

Adres

ul. Słoneczna 15D,
76-200 Słupsk

e-mail

sekretariat@mopr.slupsk.pl

Telefony

59 81 42 801
59 81 42 802

Fax

59 81 42 803