Bardzo barwny, taneczny i wokalny program zaprezentowała młodzież w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Dziennym Domu Pomocy Społecznej MOPR. To był niezwykle artystyczny i pełen wzruszeń dzień.

Znane pod nazwą Dnia Seniora święto przypada na całym świecie 1 października. Bardzo lubiane i systematycznie obchodzone jest przez seniorów co roku w DDPS „Bezpieczna przystań” przy ul. Jaracza 9. Tym razem program święta w placówce miał bardzo bogaty i artystyczny charakter. Atrakcje, będące jednocześnie niespodzianką przygotowały dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku. O pełne dynamiki i ciekawych układów choreograficznych zadbały zespoły Iskierki i Rellise, pod opieką Karoliny Maciejewskiej. Podopiecznym placówki zaśpiewali także młodzi wokaliści: Gabrysia Hołowiej oraz Misza Szcześniak, kształcący swoje głosy pod czujnym okiem Agnieszki Siepietowskiej. Wszystkie występy otrzymały gromkie brawa zachwyconych seniorów DDPS. To było wyjątkowe spotkanie pełne artystycznych wrażeń.

Tradycyjnie seniorzy w dniu ich święta zaprosili do wspólnej celebracji władze miasta, dyrekcję MOPR oraz gości. Urząd miasta reprezentowała wiceprezydent Marta Makuch, Violetta Karwalska dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Beata Chrzanowska przewodnicząca Rady Miejskiej. Z zaproszonych gości przybyła m.in. Marianna Borawska, Przewodnicząca Słupskiej Rady Seniorów.
- Wszystkim seniorom życzę przede wszystkim zdrowia, aby cały czas zarażali nas energią do działania jak do tej pory – powiedział do zebranych Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku – Dziękuję naszym młodym artystom oraz ich nauczycielom za wyjątkowe występy. Ten Dzień Seniora na długo pozostanie w naszej pamięci – dodał.  


1 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

17

18

19

20