Szczytny cel i wspaniałe wydarzenie sportowo – charytatywne, przyciągnęło setki osób chcących wykazać się aktywnością i jednocześnie wspomóc dzieci z Placówek Socjalizacyjnych „Mój Dom – Moja Przyszłość”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. Piękna inicjatywa Banku PKO BP, który wybiegane przez sportowców kilometry zamieni na finansowe środki, na rzecz edukacji dzieci przebywających w Placówkach Socjalizacyjnych.   

W sobotę 14 września na stadionie 650 lecia pojawiły się setki biegaczy i ich kibiców: znajomych, przyjaciół, rodzin biegaczy. Szczytny cel, doskonała organizacja, piękna pogoda zaowocowały wyjątkową atmosferą, która przełożyła się na satysfakcjonujące wyniki. W szranki stanęło aż 98 pięcioosobowych drużyn, gotowych do rywalizacji na dystansie 400 metrów. Sukces zapewniała jak największa liczba okrążeń, które należało pokonać w ciągu godziny. Rywalizacja choć w przyjaznej, letniej atmosferze była bardzo zacięta. Marzenia o wygranej rozwiali zawodnicy z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego. Okazali się bezkonkurencyjni pokonując w ciągu 60 minut aż 52 okrążenia. Drużyny Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dzielnie dopingowane prze dzieci z Placówek Socjalizacyjnych i ich wychowawców, zajęły 52 i 94 miejsce. Po zliczeniu wyników wszystkich startujących sztafet, ilość pokonanych okrążeń w sobotnim wydarzeniu wyniosła 3464 pętli. I właśnie z tego wyniku Bank PKO BP, pomysłodawca i sponsor całego wydarzenie obliczy kwotę w jakiej dofinansuje edukację dzieci z Placówek MOPR.
- Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które stanęły w sobotniej walce o wynik, jaki przełoży się na realne wsparcie naszych podopiecznych – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR w Słupsku – Oczywiście z całego serca dziękuję także przedstawicielom i pracownikom Banku PKO BP za genialną ideę, łączącą sport z możliwością pomagania. Nie ma lepszej motywacji do rozpoczęcia przygody ze sportem. Sobotnie wydarzenie pokazało także siłę naszego środowiska biegaczy, na których zawsze można liczyć i z którym w pełni się utożsamiam.

PKO Bieg Charytatywny jest inicjatywą PKO Banku Polskiego, realizowaną od pięciu lat na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach w kraju. Zaangażowanie biegaczy w pięcioosobowych sztafetach przeliczane jest na ilość pokonanych okrążeń, a wynik decyduje o ilości przekazanych środków przez PKO BP na dany cel. W tym roku jest to wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w 12 województwach, w których odbywa się impreza. Środki na promowaną ideę przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.   

1

2

3-1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41-1

42

43

44

45