Piracki statek oraz moc atrakcji zapowiadają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, podczas wielkiego, kończącego wakacje festynu dla dzieci. MOPR zaprasza na to wydarzenie dzieci oraz ich opiekunów, zainteresowanych wspólną zabawą. Start akcji w piątek 30 sierpnia w godzinach 10.30 – 13.30 w ogródku Jordanowskim przy ul. Z. Augusta 6 (plac zabaw).    

Impreza będzie podsumowaniem akcji letniej prowadzonej przez personel wszystkich czterech Placówek Wsparcia Dziennego MOPR. W piątek letni festyn poprowadzony zostanie pod znakiem zabawy z piratami. Na placu zabaw stanie statek piracki. Klimatu dopełnią gdy i zabawy tematyczne, także związane z tematyką piratów. Za tą cześć festynu będzie odpowiadać, znana z doskonałych scenariuszy letnich imprez Fundacja „Indygo”. Dodatkowe atrakcje jakie zapowiadają organizatorzy MOPR, to malowanie twarzy, konkursy plastyczne, gry i zabawy sportowe. Do tego poczęstunek – grill.  Środki na ten cel pozyskano z Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słupsku.   

Piątkowa zabawa jest podsumowaniem i zakończeniem akcji letniej prowadzonej przez personel wszystkich czterech Placówek. Dzieci w trakcie wakacji uczestniczyły w wielu ciekawych wydarzeniach. Chodziły na specjalne zajęcia organizowane m.in w Bibliotece Miejskiej, Muzeum, Castoramie (zajęcia z majsterkowania), Decathlonie (zabawy sportowe). Chodziły także do kina oraz uczestniczyły w indywidualnych programach zajęć letnich organizowanych przez poszczególne Placówki Wsparcia Dziennego. Siedmioro dzieci pojechało w ramach współpracy z Towarzystwem Zapobiegania Narkomani na kolonie do Białego Dunajca.

17