Wyjątkową niespodziankę zrobili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku dzieciom z Placówek Socjalizacyjnych "Mój Dom - Moja Przyszłość", zapraszając podopiecznych MOPR na specjalny letni piknik.

Program obfitował w bardzo wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się rozgrywkami w piłkę nożną na sali gimnastycznej Liceum. Oprócz dzieci z Placówek Socjalizacyjnych, w mieszanych drużynach wystąpili także zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 i 2, wspomagani młodzieżą z LO. Sportowych emocji było w bród. Po zakończonych rozgrywkach, dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach oraz warsztatach przygotowanych w ogrodzie szkoły, na jej zapleczu. Twórczo można było wykazać się w malowaniu farbami na rozłożystej folii, warsztatach origami, a także w konkurencjach zręcznościowych jak konkursy na skakance, przeciąganiu liny. Specjalnie dla dzieci przygotowano krótki pokaz choreografii cheerleaderek.
- Bardzo dziękuję za zaproszenie przez uczniów Liceum, którego również jestem absolwentem. – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR. Dla mnie to kolejny przykład, że w I LO uczą się wyjątkowi ludzie a takie inicjatywy kolorują na nowo naszym dzieciom świat.
W pikniku współuczestniczyła Fundacja Dobrowskaz.

1

2

3

4

5

6

7

8

10

11

12

13

14

15

16

17

18