Oszuści podszywający się pod pracowników socjalnych pojawili się w Ustce. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku ostrzega mieszkańców przed potencjalnym zagrożeniem.

Jak donoszą media osoby podszywające się pod pracowników pomocy społecznej pojawili się w Ustce. Oszuści starali się wyłudzić pieniądze od osób starszych – Dlatego ostrzegamy mieszkańców Słupska, aby byli wyczuleni na podobne próby w naszym mieście – alarmuje Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR w Słupsku.
Dyrektor placówki przypomina, że pracownicy socjalni posiadają specjalne legitymacje służbowe. Na dokumencie jest zdjęcie pracownika oraz służbowe pieczątki Ośrodka jaki reprezentuje. -  Nasi klienci znają swoich pracowników socjalnych, jeżeli jednak do naszych drzwi zapuka nieznajoma osoba twierdząc że jest z MOPR w Słupsku, włączmy czujność i sprawdźmy to. - mówi Klaudiusz Dyjas.
W takim wypadku należy przede wszystkim zażądać legitymacji służbowej, jeżeli usłyszymy wykręty należy zadzwonić natychmiast na policję pod numer 112 lub 997.
Należy pamiętać, że pracownicy socjalni w żadnej sytuacji nie mają prawa przyjmować pieniędzy.       

 

Wzór legitymacji pracownika socjalnego

1

2