Bardzo twórcza atmosfera towarzyszyła specjalnym warsztatom malarsko-rzeźbiarskim w Smołdzinie. W wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli podopieczni Placówek Socjalizacyjnych „Mój Dom-Moja Przyszłość” Miejskiego Ośrodka pomocy Rodzinie w Słupsku.

Doroczne spotkanie malarzy i rzeźbiarzy miało miejsce 8 maja w Gościńcu „U Bernackich”,  Zorganizowali je członkowie Klubu Plastyka przy Słupskim Ośrodku Kultury w Słupski im. Stefana Morawskiego. Na to wyjątkowe spotkanie zaproszono dzieci z Placówek Socjalizacyjnych „Mój Dom-Moja Przyszłość”. Warsztaty rozpoczęły się małą podróżą historyczno-edukacyjną po Smołdzinie, w trakcie której o ciekawych miejscach i technice malowania opowiadała dzieciom Pani Renata Sulik.
Najbardziej twórczym i ekscytującym momentem było samo malowanie. Na dzieci czekały przygotowane sztalugi, farby i pędzle. Prace powstawały na płótnach pod okiem samych artystów, którzy udzielali fachowych wskazówek i czuwali nad całym procesem powstawania pierwszych dzieł wychowanków. Efekt zaskoczył wszystkich.
- Bardzo dziękujemy za zaproszenie – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Dzieci spędziły spędziły czas w wyjątkowym miejscy z wyjątkowymi ludźmi. Mogły doświadczyć bezpośrednio czym jest prawdziwa sztuka i wzbudzić w sobie malarskie pasje. 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20