Na wykład oraz spotkanie promujące książkę dr Joanny Ostrowskiej zaprasza Akademia Pomorska w Słupsku. Spotkania zaplanowano na 8 marca.

Dr Joanna Ostrowska związana na co dzień z Uniwersytetem Jagiellońskim, wykład wygłosi 8 marca o godz. 11:00 w auli nr 414 Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Bohaterów Westerplatte 64.
Spotkanie promocyjne jej najnowszej książki pt. „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej” odbędzie się tego samego dnia o godz. 17:00 w Kawiarni Artystycznej ANTRAKT przy ul. Kilińskiego 11 w Słupsku.

"Joanna Ostrowska – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Wydział Historyczny UJ), absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, Katedry Judaistyki UJ i Gender Studies UW. Studiowała również produkcję filmową i telewizyjną na PWSFTviT w Łodzi. Wykładała m.in. w Katedrze Judaistyki UJ, na Gender Studies UW i na Studiach polsko-żydowskich IBL PAN. Zajmuje się tematyką związaną ze zjawiskiem przemocy seksualnej w trakcie II wojny światowej i zapomnianymi ofiarami nazizmu. Krytyczka filmowa i selekcjonerka Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Pracowała jako dramaturg przy spektaklach teatralnych Małgorzaty Wdowik i Marty Ziółek. "

Pełny opis wydarzenia zawarty jest w linku:
https://www.apsl.edu.pl/aktualnosci-serwisu/zaproszenie-na-spotkanie-z-dr-joanna-ostrowska#

 

plakat-spotkanie przemilczane