Kilkadziesiąt paczek, kartonów i toreb wypełnionych po brzegi zabawkami i artykułami plastycznymi zebrano w ramach akcji „Solidarni z Maluchami”. Dary trafią do dzieci ze spalonego przedszkola w Jarosławcu. MOPR dostarczył na miejsce już pierwszą ich partię.

Pożar strawił doszczętnie przedszkole 20 czerwca. Akcję pomocową maluchom w mieście zainicjował Robert Biedroń Prezydent Słupska. Akcję w Słupsku prowadził Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, natomiast w Ustce tamtejsze Centrum Integracji Społecznej.

W Słupsku na apel odpowiedzieli mieszkańcy miasta, instytucje, przedszkola, pracownicy MOPR i inni. Zebrano bardzo dużo darów, pierwsza ich partia dotarła już do Jarosławca w środę 18 lipca – Bardzo dziękujemy Słupszczanom i wszystkim osobom i podmiotom jakie zaangażowały się w zbiórkę – mówi Elżbieta Safaryn Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Jarosławcu – Na Słupszczan można liczyć. Dziękuję prezydentowi miasta za zainicjowanie akcji charytatywnej – dodaje.
Dary były bardzo potrzebne. Trafią do dzieci, których obecnie zajęcia przedszkolne odbywają się w świetlicy wiejskiej w miejscowości Nacmierz.

Dary zbierano w MOPR w Słupsku, Centrum Integracji Społecznej w Ustce, w Przedszkolu Miejskim nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku, Przedszkolu Miejskim nr 23 „Promyczek” w Słupsku, Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Słupsku, Placówkach Socjalizacyjnych „Mój Dom – Moja Przyszłość” w Słupsku, Miejskim Przedszkolu nr 1 i 2 „Delfinki” w Ustce , Szkole Podstawowej Nr 1 w Ustce im. kpt. Leonida Teligi , Kancelarii Prawno-Podatkowej Piątak i Wspólnicy, Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Ustce , Żłobku Miejskim „Bursztynek” w Ustce, Centrum Pomocy Dzieciom.

2