11 328 zł. przekazali pracownicy Grupy Energa na wakacyjny wypoczynek dzieci z Placówek Socjalizacyjnych "Mój Dom - Moja Przyszłość" w Słupsku. Środki zebrali w ramach akcji „Aktywni Charytatywni”.

Uroczyste przekazanie symbolicznego czeku dzieciom i ich wychowawcom, odbyło się 29 listopada w placówce przy ul. Lutosławskiego. Akcja prowadzona przez Fundację Energa ma na celu aktywizowanie pracowników firmy, którzy w jej ramach jeżdżą na rowerach, rolkach, biegają, chodzą z kijkami, a wyrobione kilometry przeliczne są za pomocą aplikacji Endomondo na środki finansowe. W walce o dystans wzięło udział około 400 osób, pracowników i ich zaproszonych gości. W tym roku celem było osiągniecie 550 tys. km. Osiągnięty wynik mocno przekroczył założenia, który ostatecznie zatrzymał się na liczbie 610 tys. km. Pozwoliło to na zebranie 150 tys. zł. Kwotę Grupa Energa za pośrednictwem Fundacji rozdysponowała zgodnie z celem akcji pomiędzy placówki opiekuńczo-wychowawcze w Polsce. Słupska otrzymała ponad 11 tys. zł.
- Grupa Energa i Fundacja Energa wspiera naszych podopiecznych w ramach akcji już po raz czwarty – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR w Słupsku – Bardzo dziękuję pracownikom za wytrwałość, siłę i chęć niesiania pomocy. Dzięki ich zaangażowaniu nasi podopieczni pojadą latem na bardzo fajne wakacje.

 

przedstawiciele fundacji z czekiem na przekazaną kwotę

Dyrektor MOPR z chłopcem trzymającym czek na przekazaną kwotę

Uczestnicy wydarzenia trzymają paczki dla dzieci

Przedstawiciele fundacji z dziećmi i dyrektorem MOPR na wspólnym zdjęciu

Dzieci otwierają paczki

chłopiec otwiera paczkę

chłopcy z placówki otwierają paczkę

dwóch chłopców z placówki ogląda prezenty

przedstawiciele fundacji z upominkami od dzieci

przedstawiciele fundacji z upominkami od dzieci i dyrektorem MOPR