Krzesełko schodowo-spacerowe, służące jako pomocnik do zwożenia osób niepełnosprawnych po schodach, stworzył Marek Lucima. Urządzenie przekazał bezpłatnie pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Oficjalne przekazanie urządzenia odbyło się w ramach jednorazowego projektu, stworzonego przez konstruktora, pod nazwą „Wychodzimy”. - Pierwsze krzesełko, do sprowadzania osób niepełnosprawnych po schodach, stworzyłem w niespełna trzy dni – mówi Marek Lucima – To była moja autorska konstrukcja – z potrzeby serca. Ów pomysł, powstał w mojej głowie gdy mój znajomy żalił się, iż zmaga z wielkimi problemami, by swojego syna po wypadku, sprowadzić z wysokiego piętra na podwórko. Krzesełko dla MOPR natomiast, posiada trochę inna budowę, która z założenia ma wytrzymać trwałe użytkowanie. Chcę moją akcją, najzwyczajniej pomóc ludziom – dodaje.
- Dziękujemy za cenne dla nas urządzenie, które bardzo nam się przyda – mówi Klaudiusz Dyjas Dyrektor MOPR – Nasi pracownicy często spotykają się z barierami komunikacyjnymi jakich doświadczają nasi chorzy podopieczni. Na pewno teraz będzie można wiele z tych problemów rozwiązać – dodaje.

Marek Lucima jest konstruktorem, który na swoim koncie ma wiele autorskich projektów pomocnych ludziom.

 

Dyrekcja MOPR z konstruktorem i kierowniczką CIS na wspólnym zdjęciu