Ponad 10 tys. zł przekazali pracownicy Grupy „Energa” na rzecz dzieci z Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Słupsku. Jednostka jest w strukturze MOPR od września tego roku.

Środki przekazane zostały 9 grudnia podczas uroczystego spotkania w Placówce przy ul. Lutosławskiego. Wzięli w nim udział pracownicy Grupy „Energa”, Dyrekcja MOPR oraz personel wraz z dziećmi.
Przekazaną kwotę 10.848 zł. zebrali pracownicy „Energii” w ramach akcji „Aktywni Charytatywni”, w której pracownicy jeżdżą na rowerach, biegają, chodzą z kijkami, a zsumowane kilometry w Endomondo, przeliczane są na środki finansowe, którymi obdarowywane są wybrane placówki.
Grupa Energa słupską Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą wsparła już po raz trzeci. W ubiegłych latach dzieci otrzymały rowery, środki na zakup odzieży sportowej. W tym roku przekazane środki zostaną przeznaczone na letni wypoczynek dzieci.
Grupa Energa zaangażowana jest w pomoc różnym placówkom od 2014 roku. W tym roku w akcji „Aktywni Charytatywni” wzięło udział, aż 515 pracowników, którzy w ciągu sześciu miesięcy przejechali i wybiegali 518 tys km. Taki wynik pozwala Grupie Energa sfinansować wypoczynek dzieciom z 20 Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Województwie pomorskim i warmińsko- mazurskim.
Partnerem programu jest Fundacja Energa, która wskazuje placówki, na rzecz których zbierane są kilometry. Fundacją na ten cel przeznaczyła 150 tys zł.

 

1

2

8

9

10