Dzięki współpracy partnerskiej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku grupa 15 dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego przy ul. Sienkiewicza wzięła udział w dn. 6 czerwca 2016 r. w warsztatach książki dotykowej.

Warsztaty były jednym z elementów projektu pt. „Audiobook na Krętej” realizowanego w ramach Programu Kultura Dostępna dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka dotykowa jest innowacyjną formą przedstawienia tekstu literackiego, wykonaną z różnorodnych materiałów o zróżnicowanej fakturze (materiały tekstylne, plastyczne, folie, elementy drewniane, plastykowe, metalowe itd.) Dzieci wykonywały książki na podstawie tekstu Jolanty Nitkowskiej – Węglarz pt. „O skrzatach i tajemnicy czterech wieżyczek” pod okiem bibliotekarek-animatorek specjalizujących się w tworzeniu tego typu książek. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem poznały techniki wykonywania książek dotykowych, samodzielnie wykonały najpierw projekt ilustracji do wybranego fragmentu baśni, a następnie z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadania. Z efektami twórczości dzieci będzie można zapoznać się po wakacjach, podczas działań promocyjnych projektu zaplanowanych na wrzesień i październik.

 

audiobuk 1