Michał Bonder podopieczny Środowiskowego Domu Samopomocy zajął 1 miejsce w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Trofeum wręczył osobiście na specjalnym spotkaniu Pan Dariusz Majorek, Dyrektor Oddziału Pomorskiego Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Spotkanie miało miejsce w ŚDS przy ul. Kościuszki. W wydarzeniu wziął udział także Dyrektor MOPR Klaudiusz Dyjas i Andżelika Szuran-Karpiej, szefowa placówki oraz zaproszeni goście.

Praca Michała Bondera zdobyła główną nagrodę w kategorii malarstwo i witraż na etapie wojewódzkim konkursu. Jego zasady są surowe i bardzo obiektywne. Nadesłane prace ocenia komisja z innego województwa, w tej edycji z kujawsko-pomorskiego. Dodatkowo prace w momencie oceny są anonimowe. Z której pochodzą placówki i kto jest ich autorem okazuje się po ostatecznej ocenie i wyłonieniu tych najlepszych.

Nie jest to pierwszy sukces podopiecznego Środowiskowego Domu Samopomocy. W poprzednich latach artyści z placówki zajmowali wiele czołowych miejsc w konkursie PFRON. Najbardziej prestiżowy był rok 2009, w którym praca podopiecznego ŚDS zajęła pierwsze miejsce na etapie krajowym.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest placówką działającą w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

 

1

2

3

4