Ponad 100 dzieci wraz z opiekunami bawiła się na wielkiej imprezie mikołajkowej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Była moc atrakcji i masa prezentów.

Zabawa odbyła się w sobotę, piątego grudnia w hali bokserskiej „Czarnych” przy ul. Ogrodowej. W imprezie wzięło udział prawie 200 osób, dzieci wraz z opiekunami. Prowadzący akcję pracownicy MOPR przy wsparciu wolontariusz z Każde Dobre Serce Słupsk, przygotowali dużo atrakcji. Były tańce, gry oraz zabawy sprawnościowe i edukacyjne, konkurs plastyczny, malowanie twarzy, pokaz obsługi, możliwości i pilotażu drona, konkurs rzutu do kosza i wiele innych. Kulminacyjnym momentem zabawy było pojawienie się Świętego Mikołaja, który wśród bawiących się dzieci wzbudził wiele emocji i radości. To był gwóźdź programu, na który wszyscy czekali. Mikołaj jak zwykle nie zawiódł i rozdał 135 paczek ze słodyczami i artykułami szkolnymi i plastycznymi.
- Impreza bardzo się udała. Najlepszym tego dowodem były uśmiechy na twarzach dzieci, co dla nas jest największą nagrodą i satysfakcją – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Bardzo dziękuję wszystkim osobom które miały wkład w organizację przedsięwzięcia i oczywiście sponsorom, bez których nie było by prezentów.

Dla bawiących się dzieci przygotowano mikołajkowe paczki. Artykuły do nich, słodycze i przybory plastyczne, przez wiele tygodni zbierali ludzie dobrej woli, szkoły oraz przedszkola w ramach akcji MOPR „Zostań Świetnym Mikołajem”.

Głównym organizatorem sobotniego wydarzenia byli pracownicy Działu Pieczy Zastępczej i Specjalistycznej Pomocy Rodzinie MOPR, przy wsparciu Zespołu d.s Asysty Rodziny oraz wolontariuszy z Każde Dobre Serce Słupsk. Na zabawie mikołajkowej bawiły się dzieci z rodzin zastępczych, rodzin, z którymi na co dzień pracują asystenci rodziny, dzieci z programu Słupski Streetworker, a także dzieci z Centrum Administracyjnego Placówek Socjalizacyjnych „MÓJ DOM MOJA PRZYSZŁOŚĆ”.

 

1

2

3

4

5

6

8

9

10

11

11

12

13

14

15

17

19

20

22

23

24

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

mikoaj prezty

mikolaj prezenty 2

mikolaj prezenty 3

mikolaj prezenty 4