- Ubezpieczajcie swoje mieszkania !!! - Z takim apelem zwracają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie do mieszkańców Słupska. - To, w razie wypadku pomoże szybciej odbudować utracony majątek i powrócić do normalnego życia.

Z apelem do mieszkańców miasta pracownicy MOPR zwracają się po niedawnym pożarze na ul. Kasprowicza, w którym pięcioosobowa rodzina straciła cały swój majątek. Na szczęście nikomu nic się nie stało, natomiast zdarzenie było kolejnym, w którym okazało się, że spalone mieszkanie nie było ubezpieczone. MOPR wypłacił poszkodowanym 1500 zł zasiłku, którzy także otrzymali wsparcie psychologiczne. W zależności od potrzeb i rozwoju sytuacji pogorzelcy mogą liczyć na kolejną pomoc ze strony MOPR – Jednak nie mamy ani możliwości prawnych ani finansowych, aby wsparcie z naszej strony w całości odbudowało utracony majątek – mówi Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR - Dlatego apelujemy do mieszkańców Słupska, aby ubezpieczali swoje mieszkania oraz ich wyposażenie. To bardzo ważne. Koszt ubezpieczenia jest nieporównywalnie mały do szkód, jakie może wyrządzić zdarzenie takie jak na Kasprowicza. Środki uzyskane z ubezpieczenia pozwolą sprawnie wrócić do normalnego życia.

Z ogólnych danych wynika, że koszt ubezpieczenia mieszkania m.in. od pożaru, to kwota około 100-150 zł rocznie. Mimo to, ubezpieczonych mieszkań jest mało, co najczęściej boleśnie okazuje się w przypadku katastrof jak pożar, wybuch gazu czy zalanie wodą - Takich wypadków, w których ludzie tracą cały majątek w ciągu roku jest co najmniej kilka – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas – Jako Ośrodek staramy się pomagać, ale mamy ograniczone możliwości – dodaje.

Z apelem dotyczącym ubezpieczania mieszkań pracownicy MOPR starają się dotrzeć do słupszczan poprzez media. Na co dzień o takiej możliwości informują klientów MOPR, pracownicy socjalni w Ośrodku. - Absolutnie nie wskazujemy firmy – zaznacza Klaudiusz Dyjas – Staramy się po prostu przekonać, że to mądra decyzja.

 

Płonący dach kamienicy.

 Strażacy na drabinie w trakcie akcji gaszenia pożaru.

Strażacy dogaszający płonący dach kamienicy.

Strażacy w trakcie gaszenia pożaru.