Rozpoczęło działalność Studio Muzyczne „Schron”. To m.in. propozycja dla młodzieży, która chce rozwijać swoje muzyczne talenty.

Oficjalnego otwarcia dokonano w czwartek 26 lutego. Na uroczystość organizatorzy i opiekunowie miejsca, przedstawiciele Stowarzyszenia „Makrofon” zaprosili władze miasta, dyrekcję MOPR, muzyków oraz wszystkie osoby które pomogły w powstawaniu Studia. 

Specjalne podziękowania sponsorom w formie dyplomów, osobiście wręczała wiceprezydent miasta Krystyna Danilecka-Wojewódzka, opiekun i główny inicjator powstania miejsca Robert Czerwiński. Towarzyszył im Dyrektor MOPR Klaudiusz Dyjas, który dodatkowo w trakcie spotkania zebranym gościom przedstawił historię „Schronu” i zmiany jakie w tym miejscy zaszły na przestrzeni ostatnich 10 lat. Żłobek i jego podziemia, w którym obecnie znajduję się Studio, przez wiele lat funkcjonowały w strukturze MOPR, jako Centrum Inicjatyw Lokalnych. W CAL prowadzono wiele działań aktywizujących lokalną społeczność.

Studio „Schron” znajduje się przy ul. Andersa 4. Stowarzyszenie „Makrofon” wyremontowało pomieszczenia ze środków Urzędu Miejskiego w ramach programu „Inicjatywa Lokalna”. Dodatkowo zakupiono wyposażenie muzyczne: dwie perkusje, wzmacniacze gitarowe oraz dwie gitary. Pomieszczenia Studia w ramach prac przygotowawczych zostały specjalnie wygłuszone. Miejsce w pełni przygotowane jest do przyjęcia nowych muzyków.

Podczas piątkowej uroczystoś dla zebranych gości zagrał zespół OUT.

 

1

2

3 publika

4

publika

6

7

8

9

10

11

12

13

wreczanie 5

14

gdzies media

15

16

17

18

19