Wielką zbiórkę zimowej odzieży dla osób bezdomnych rozpoczyna Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Akcja kierowana jest do wszystkich ludzi dobrej woli chcących pomóc.

Pilnie potrzebna jest odzież, która zabezpieczy potrzeby osób bezdomnych w miesiącach jesiennych, a w szczególności zimą. Potrzebne są przede wszystkim rzeczy dla mężczyzn jak: ciepłe kurtki, swetry, spodnie, kalesony, skarpety, bielizna, czapki, rękawiczki itp. - Nasze zapasy zostały już wyczerpane – wyjaśnia Klaudiusz Dyjas, Dyrektor MOPR – Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli, firm, aby wsparły osoby bezdomne tą formą pomocy rzeczowej. Przyjmiemy wszystkie ciepłe rzeczy, które mogą zalegać niewykorzystane w naszych szafach, a będą nieocenionym wsparciem dla naszych podopiecznych. Szukamy przede wszystkim odzieży dla mężczyzn, gdyż środowisko osób bezdomnych tworzą najczęściej panowie – dodaje szef MOPR. 

Osoby chcące włączyć się w akcje pomocową, mogą ubrania osobiście przynieść do siedziby MOPR przy ul. Słonecznej 15D, do Zespołu ds. osób bezdomnych i uchodźców. Punkt znajduje się na parterze, z wejściem z boku budynku.
Osoby, które nie mogą odwiedzić Ośrodka, chęć oddania ubrań mogą zgłosić telefonicznie. W takim przypadku pracownicy MOPR dojadą na miejsce i odzież odbiorą. Zgłoszenia należy kierować pod numer telefonu 59-84-020-84 ( Zespołu ds. osób bezdomnych i uchodźców). Pod tym numerem można także uzyskać dodatkowe informacje dotyczące akcji.
Pracownicy MOPR przez cały rok monitorują i pracują w środowiskach osób bezdomnych. Działania szczególnie intensyfikowane są na jesień oraz zimę, gdyż te pory roku z uwagi na niskie temperatury zagrażają zdrowiu i życiu osób bezdomnych, szczególnie tych które żyją w tak zwanych miejscach niemieszkalnych: działkach, pustostanach, klatkach schodowych, piwnicach itp. Pracownicy MOPR systematycznie prowadzą parole, oferują pomoc, namawiają do przeniesienia się do noclegowni. Wydawane są dodatkowe racje żywności. Osoby bezdomne objęte są także wsparciem finansowym.
Z danych pracowników MOPR wynika, że w Słupsku przebywa około 200 osób bezdomnych.

 Pracownicy MOPR w trakcie patrolu, na którym docierali do osób bezdomnych

Pracownicy MOPR w trakcie patrolu, na którym docierali do osób bezdomnych.