- To specjalna oferta dla niepełnosprawnych osób ze Słupska – zapewniają pracownicy Klubu Aktywności i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie KAWON został oficjalnie otwarty.

W otwarciu, które odbyło się15 listopada wzięło udział wielu specjalnie zaproszonych na tą okazję gości: władze miasta, dyrekcja MOPR, przedstawiciele sponsorów i przede wszystkim osoby już korzystające z działalności Klubu. KAWON  to miejsce, w którym osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje pasje i zainteresowania. W ofercie, zawarte są elementy teatroterapii, agroterapii, prowadzone są zajęcia usprawniające, kulinarne, klub dyskusyjny oraz wiele innych. Głównym zadaniem Klubu jest aktywizacja, socjalizacja i integracja osób niepełnosprawnych, które z uwagi na chorobę izolują się od otoczenia. KAWON to szansa na zmianę sytuacji, powrót do życia w społeczeństwie, samorealizację.
Pracownicy KAWONu prowadzą także punkt informacyjny, w ramach którego osoby niepełnosprawne otrzymają kompletne informacje o formach pomocy. Personel fachowo doradzi, gdzie szukać pomocy i jak załatwić sprawę.
Siedziba Klubu mieści się przy ul. Jana Pawała II, 1, pok. 707 (7 piętro). KAWON działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.
Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 59-842-45-45